Aktuality Úvod Profil Stanovy Predsedníctvo Etický kódex
Rady a tipy Virtuálna knižnica Prihlásiť sa

AKTUALITY


Dátum: 23.01.2005

SSSCR NA VÝSTAVÁCH SLOVAKIATOUR 2005 A TOUR 2005

Účasť SSSCR (po premiére na oboch podujatiach v minulom roku) na tohtoročnom SLOVAKIATOUR-e, v dňoch 20.-23. januára i na TOUR-e v dňoch 26.-28. januára, je možné hodnotiť ako úspešnú.


Pri našom stánku sa v priebehu 4 veľtržných dní v Bratislave a 3 dní v Košiciach pristavili rádovo stovky sprievodcov, zástupcov cestovných kancelárii či jednoducho zvedavcov.
Naše rady sa opäť rozšírili a počet našich členov začína atakovať číslo 150!
Odborný seminár SLOVENSKÝ SPRIEVODCA CR v EÚ, ktorý sa konal 21.1. v Bratislave navštívili tri desiatky poslucháčov, čo je potešiteľné - prevládali cezpoľní členovia SSSCR.
Hosťami diskusie boli Annie Passot-Tomianka , prezidentka Európskej federácie sprievodcov FEG, Ruth Turanicz administrátorka Svetovej federácie WFTGA, Marína Sedláková z Asociácie pruvodcu Českej republiky a Ing. Gabriel Kuliffay , riaditeľ odboru cestovného ruchu Ministerstva hospodárstva SR.
Pod nízku účasť sa zrejme podpísal aj najmä skorý začiatok podujatia (10:30 hod) - žiaľ nebola iná alternatíva...
Počas veľtrhu sme viedli početné rozhovory s predstaviteľmi štátnych, regionálnych a odborných orgánov a inštitúcii cestovného ruchu.

V rámci TOUR KOŠICE sme 27. januára usporiadali neformálne stretnutie sprievodcov z Košíc a okolia. I napriek prísľubu mnohých si napokon cestu do Maďarskej reštaurácie našiel tucet skalných starých i nových prívržencov myšlienky združiť sprievodcov do funkčnej organizácie.

Najbližšie nás čaká stretnutie so sprievodcami v Poprade 11. februára.
Podrobnejšie píšeme na inom mieste!Späť