Aktuality Úvod Profil Stanovy Predsedníctvo Etický kódex
Rady a tipy Virtuálna knižnica Prihlásiť sa

AKTUALITY


Dátum: 04.12.2004

10.12. KOŠICE : PO - MIKULÁŠSKA / PRED-VIANOČNÁ RECEPCIA SPRIEVODCOV CESTOVNÉHO RUCHU

V piatok 10.12. sa o 19:30 v priestoroch Maďarskej reštaurácie v Košiciach zišla necelá dvadsiatka sprievodcov cestovného ruchu z Košíc a okolia na malej neformálnej recepcii.


Organizátori (Ladislav Korán - člen predsedníctva SSSCR a riaditeľ MiC KOŠICE a Milan Kolcun - košický sprievodca a autor najnovšej knihy o Košiciach) sa rozhodli uskutočniť toto prvé neformálne stretnutie pre sprievodcov len niekoľko dní pred jej konaním, čím vysvetľujú mimoriadne nízku účasť.
Potreba stretnutia košických sprievodcov sa javila byť natoľko aktuálna, že organizátori nevideli zmysel ďalej ho odkladať.
I napriek malému počtu zúčastnených sa tu zišla ukážková vzorka každého typu sprievodcov. Od zatiaľ neaktívnych držiteľov sprievodcovského preukazu, cez technických sprievodcov a delegátov až po aktívnych dokonca aj bývalých sprievodcov.
Tí ktorí prišli, boli myšlienkou organizovania pravidelných stretnutí sprievodcov nadšení a o ich úprimnom záujme svedčí aj to, že celá táto akcia trvala až do neskorých nočných hodín. Diskutovalo sa o veciach ktoré sprievodcov pália najviac, ale porozprávali si aj príjemné a menej príjemné zážitky.
Medzi najdiskutovanejšie témy patrila snáď kvalita sprevádzania, problémy s cezpoľnými sprievodcami a so sprievodcami bez osvedčení a samozrejme - všadeprítomný nedostatok práce pre sprievodcov...
Všetci zúčastnení sprievodcovia, ale aj tí, ktorí svoju neúčasť ospravedlnili sa zhodli na tom, že je veľmi veľa dôvodov na to, aby sa takéto stretnutia konali a väčšina navrhovala mesačnú frekvenciu stretnutí.
Najbližšie stretnutie sprievodcov sa plánuje na 27.1. 2005 v čase konania košickej výstavy cestovného ruchu TOUR 2005 (26.1-28.1.2005)

Ladislav Korán
člen predsedníctva SSSCRSpäť