Aktuality Úvod Profil Stanovy Predsedníctvo Etický kódex
Rady a tipy Virtuálna knižnica Prihlásiť sa

AKTUALITY


Dátum: 20.12.2014

ROK 2014 V ZNAMENÍ ÚSPEŠNEJ SPOLUPRÁCE S RAKÚSKYMI ŽELEZNICAMI

Slovenská spoločnosť sprievodcov cestovného ruchu (SSSCR) je dlhoročným partnerom Rakúskych spolkových železníc (ÖBB). V rámci projektu BRATISlover poskytuje SSSCR pre individuálnych návštevníkov, ako aj všetky skupiny, ktorí do Bratislavy či na Slovensko pricestovali vlakom a prejavia záujem o prehliadky viaceré cenové zvýhodnenia na služby kvalifikovaných sprievodcov.


Slovenská spoločnosť sprievodcov cestovného ruchu participuje na projekte Rakúskych spolkových železníc s názvom BRATISlover. A práve informačná brožúra BRATISlover získala v Londýne 1. cenu v kategórii cestovné informácie a marketing v rámci European Rail Congress Award. Podiel na tomto úspechu nesú nesporne aj kvalitné služby členov SSSCR.
V rámci partnerstva s ÖBB sme aj v roku 2014 klientom ÖBB poskytli tradične aj 7 úplne bezplatných prehliadok (pravidelne sa konajú 5 x v poslednú sobotu počas mesiacov máj-september + 1 x v čase adventu + 1 x vo februári pri príležitosti Svetového dňa sprievodcov).
Najväčší záujem o služby kvalifikovaných sprievodcov tradične prejavujú v závere školského roka výpravy študentov a školákov z Rakúska a Nemecka využívajúce zľavu v rámci letnej akcie SO ŠKOLOU ZA ŠKOLOU.
Za myšlienkou ponúknuť cestujúcim ÖBB k cestovnému lístku aj pridanú hodnotu prehliadky Bratislavy pred viac ako 8 rokmi stáli rakúsky žurnalista Christoph Mandl a členka SSSCR Katarína Hauber (Hercegová).Späť