Aktuality Úvod Profil Stanovy Predsedníctvo Etický kódex
Rady a tipy Virtuálna knižnica Prihlásiť sa

AKTUALITY


Dátum: 08.01.2013

8. JANUÁR - 3. VALNÉ ZHROMAŽDENIE ZVÄZU CESTOVNÉHO RUCHU SR

V Bratislave sa dňa 8. januára 2013 konalo 3. Valné zhromaždenie Zväzu cestovného ruchu Slovenskej republiky (VZ ZCR SR), ktorým bolo zavŕšené dvojročné obdobie od vzniku tejto vrcholnej profesijnej organizácie cestovného ruchu.


V priestoroch bratislavského hotela Holiday Inn sa zišli delegáti všetkých 10 profesijných zväzov, aby počas zhodnotili činnosť ZCR SR za uplynulé obdobie.
Za svoje základné priority pre nastávajúce obdobie považuje ZCR SR tvorbu a vývoj legislatívy pre všetky oblasti cestovného ruchu, úzku a intenzívnu kooperáciu subjektov cestovného ruchu a to najmä na báze platforiem novovzniknutých Oblastných a krajských organizácii cestovného ruchu a proces štandarizácie a certifikácie poskytovaných služieb za účelom nastavenia Národného programu kvality.
Novým prezidentom Zväzu cestovného ruchu Slovenskej republiky sa stal Mgr. Marek Harbuľák (zo Zväzu hotelov a reštaurácii SR), ktorý v tejto funcii nahradil doterajšieho prezidenta ZCR SR - Ing. Stanislava Macka.
Valné zhromaždenie potvrdilo v doterajších pozíciach ZCR SR dvoch zástupcov Slovenskej spoločnosti sprievodcov cestovného ruchu:
Mgr. Marián Bilačič - viceprezident ZCR SR
Mgr. Pavel Šimove - člen Dozornej rady

V rámci Zväzu CR SR ostala voľná pozícia 2. viceprezidenta, ktorého nový prezident ZCR SR vymenuje a uvedie do funkcie v najbližších 14 dňoch.Späť